Nasz serwis telefonów RE-OCA to firma, która posiada wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu urządzeń marek Apple i Samsung. Dokonujemy napraw wszystkich urządzeń marki Apple: iPhone, iPad, Apple Watch, MacBook, iMac. Dla urządzeń marki Samsung oferujemy na naszej stronie pełną ofertę napraw dla smartfonów serii Samsung Galaxy A, S i M, jednak naprawiamy również inne serie Samsunga oraz inne urządzenia (jak na przykład tablety Samsung) po wykonaniu indywidualnej wyceny. Mając zarówno doskonale opanowane umiejętności techniczne, jak i bogate doświadczenie, możemy podjąć się naprawy również innych marek smartfonów oraz urządzeń elektronicznych innych niż smartfony (konsole ps, stacje samochodowe, uszkodzone urządzenia wymagające lutowania).

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jesteśmy zwyczajnym serwisem telefonów. Co wyróżnia nasz serwis? Zapraszamy do poniższej lektury.

Czym wyróżnia się nasz serwis telefonów iPhone od Apple oraz smartfonów Samsung?

W naszym serwisie telefonów iPhone od Apple oraz smartfonów Samsung możesz dokonać naprawy każdej usterki Twojego smartfonu lub innego urządzenia. Przychodząc do nas ze swoim niesprawnym urządzeniem Apple lub Samsung, możesz być pewny, że naprawa zostanie wykonana na miejscu. Wyróżnia nas to na tle konkurencji, ponieważ zakres oferowanych przez nasz serwis usług jest bardzo szeroki. Wśród oferowanych w naszym serwisie usług są m.in.: wymiany uszkodzonych podzespołów, wymiany zbitej szybki (a więc regenerację wyświetlacza), naprawy płyt głównej oraz odzysk danych. Oznacza to, że przychodząc z dowolną usterką swojego urządzenia do naszego serwisu telefonów, naprawa może zostać zrealizowana w szybkim czasie, a jedynym ograniczeniem są jedynie rodzaje uszkodzeń i stopień ich złożoności.

Poznaj nasze zaplecze

Każdy serwis telefonów, w naszym przypadku serwis iPhonów Apple i smartfonów Samsung, powinien dysponować jak najlepszym wyposażeniem technicznym. Dla dziecka, które po raz pierwszy weszłoby do naszej firmy, nasz serwis telefonów mógłby przypominać laboratorium Dextera, ale w rzeczywistym świecie. Dorosła osoba przyrównałaby to miejsce do hali produkcyjnej lub hali napraw, przypominającej miejsce pracy pracowników produkcyjnych lub pracowników o wysoko rozwiniętych umiejętnościach technicznych.

W rzeczywistości tak właśnie jest, ponieważ w naszym serwisie telefonów zostają produkowane – w procesie regeneracji – wyświetlacze iPhonów i Samsungów. Ponadto dokonujemy specjalistycznych napraw na płytach głównych i odzysku danych. Jak dokładnie wyglądają te naprawy? Co je wyróżnia w naszym serwisie?

Regeneracja wyświetlaczy

Wśród oferowanych przez nasz serwis usług jest wymiana zbitej szybki wyświetlacza, która jednocześnie jest jedną z najczęściej przez nas realizowanych. W naszej branżowej nomenklaturze usługa ta nazywana jest regeneracją wyświetlacza i jest to bardzo trafne określenie. Regeneracja, a więc odnowa wyświetlacza, to usługa, która polega na odseparowaniu zbitej szybki wyświetlacza, a następnie nałożeniu nowej, dzięki czemu wyświetlacz wygląda jak nowy i jest w pełni sprawny.

Choć proces ten w jednym zdaniu może wydawać się prosty i szybki, to konieczne jest posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia, gdyż cała operacja wcale łatwa nie jest i nie każdy serwis taką usługę oferuje (często pod hasłem wymiana zbitej szybki możemy spotkać się z wymianą całego wyświetlacza na zamiennik lub oryginał).

W naszej firmie proces został podzielony na poszczególne etapy, dzięki czemu został zoptymalizowany pod kątem czasu trwania. Po odseparowaniu zbitej szybki przystępujemy do czyszczenia wyświetlacza z resztek kleju i przygotowujemy wyświetlacz do nałożenia nowej szybki.

Laminacja nowej szyby na wyczyszczony wyświetlacz ma miejsce w specjalnie do tego powstałym pomieszczeniu czystym – clean room. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad warunkami, w jakich są nakładane nowe szyby. Wyświetlacz po nałożeniu szyby nie ma żadnych pyłków, a jego powierzchnia jest idealna i niczym nie odbiega od oryginału.

W modelach wyświetlaczy od iPhone X w górę kolejnym etapem jest sklejenie wyświetlacza z ramką, a w naszej firmie dokonujemy automatycznego klejenia. Dzięki temu mamy gwarancję dobrego wiązania adhezyjnego powierzchni ramki z wyświetlaczem.

Po wykonaniu dokładnych testów działania wyświetlacza pod kątem poprawności wyświetlania obrazu, działania dotyku oraz organoleptycznej kontroli występowania zanieczyszczeń na zregenerowanej powierzchni, wyświetlacz jest gotowy do montażu w smartfonie klienta.

Regeneracja wyświetlacza, a więc wymiana zbitej szybki, to przede wszystkim ogromna oszczędność na kosztach naprawy, w porównaniu z wymianą całego wyświetlacza. Aby usługa została wykonana, wyświetlacz oprócz zbitej szybki nie może mieć żadnych pasków i rozlanych plam. Dotyk powinien działać prawidłowo w modelach do iPhone 8 plus. W przypadku modeli wyższych, czyli od iPhone X w górę, możemy wykonać wymianę zbitej szybki razem z dotykiem.

Odzysk danych i naprawa płyt głównych w naszym serwisie telefonów

Kolejną specjalistyczną usługą realizowaną w naszym serwisie telefonów są naprawy wykonywane na płycie głównej, w tym odzysk danych. Niejednokrotnie przyczyna usterki naszego smartfonu nie leży w wymiennych podzespołach, a wynika z uszkodzeń powstałych na płycie głównej. Mogą one być np. konsekwencją uszkodzeń mechanicznych. Naprężenia powstałe w momencie uderzeń oddziałują na układy umieszczone na płycie głównej. Inną możliwością są wady fabryczne telefonów i typowe usterki dla danych modeli. Wówczas naprawa płyty głównej zazwyczaj kończy się przywróceniem urządzenia do pełnej sprawności. Są jednak sytuacje, kiedy uszkodzenia są na tyle rozległe, że jego pełna naprawa nie jest już możliwa, a czasami również mało opłacalna. Wówczas oferujemy usługę odzysku danych, a więc naprawę najwyższego stopnia umiejętności technicznych, która umożliwia nam odzyskanie wszystkich plików.

Zakres napraw na płycie głównej

Naprawę płyty głównej realizujemy we wszystkich modelach smartfonów iPhone, Samsungach każdej serii, urządzeniach Apple: MacBook oraz iPad oraz innych smartfonach po wykonaniu indywidualnej wyceny.

Pierwszym etapem naprawy płyty głównej jest wykonanie dokładnej diagnozy urządzenia. Polega ona na rzetelnym zweryfikowaniu występującej usterki oraz przygotowaniu wyceny dla klienta. Po jej zaakceptowaniu przechodzimy do realizacji naprawy.

Wśród napraw na płycie głównej wykonywanych w naszej firmie realizujemy: naprawy audio, grafiki, braku obrazu, układu dotyku, układu podświetlenia, pamięci NAND, RAM, naprawę Face ID, Wifi, Bluetooth, zasięgu, CPU i wiele, wiele innych. Przywracamy do sprawności zalane urządzenia, wykonując pełne czyszczenie i usuwając ewentualne zwarcia lub wymieniając dodatkowo uszkodzone peryferia. Dokonujemy również napraw uszkodzonych gniazd FPC.

W naszej firmie posiadamy dwa stanowiska lutownicze. Korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń do naprawy płyt głównych, które warunkują sukces każdej naprawy na płycie głównej.

Odzysk danych

Nasze smartfony to kopalnia danych (plików, zdjęć, nagrań, kontaktów, itd.). W przypadku ogromnych uszkodzeń mechanicznych naszych smartfonów obawiamy się o ich utratę. W niektórych przypadkach możemy być na taką sytuację przygotowani (np. wykonując regularną kopię zapasową), w innych nie, a wówczas ryzyko ich utraty jest ogromne.

W naszym serwisie dokonujemy naprawy odzysku danych dla wszystkich urządzeń mobilnych, w tym w szczególności dla urządzeń marki Apple (iPhonów, MacBooków, iPadów) oraz Samsungów każdej serii. Ponadto wykonujemy odzysk danych dla smartfonów innych marek np. Xiaomi i Huawei.

Naprawa odzysku danych to jedna z najbardziej skomplikowanych napraw. Kluczową umiejętnością w powodzeniu jakiejkolwiek naprawy na płycie głównej lub odzysku danych jest wykonanie prawidłowej diagnozy urządzenia i znalezienia przyczyny występującej usterki. Nie jest to łatwy proces, ale posiadając wieloletnie doświadczenie i ogromną wiedzę techniczną oraz umiejętności praktyczne, możemy pochwalić się bardzo dużą skutecznością wykonywanych przez nas napraw.

Nasze usługi naprawy płyt i odzysku danych dedykujemy również innym serwisom telefonów, które szukają wsparcia w oferowanym przez nas zakresie.

Z naszych usług można skorzystać, przychodząc bezpośrednio do naszej firmy (możliwa wcześniejsza rezerwacja terminu) lub wysyłając swoje urządzenie w ramach darmowego kuriera, którego oferujemy z poziomu zamówienia usługi. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!