Naprawa FACE ID Apple iPhone 11

Naprawa FACE ID w iPhone 11 to usługa, która pozwala na usunięcie różnych błędów związanych z prawidłowym działaniem systemu rozpoznawania twarzy w tym smartfonie. Problemy z właściwą obsługą tej funkcji zwykle spowodowane są uszkodzeniami, np. na skutek upadku telefonu czy zalania. Technologia FACE ID bazuje na kilku zaawansowanych układach (dot. projektor, kamera podczerwieni, naświetlacz i czujnik zbliżeniowy), , które są jednak dość wrażliwe. Ich działanie jest konieczne w celu zapewnienia prawidłowego działania Face ID. Brak możliwości odblokowania iPhone’a 11 poprzez skan twarzy to spory problem, dlatego warto go rozwiązać w naszym serwisie.

Wybierz sposób naprawy
Naprawa FACE ID w iPhone 11

Koszt usługi Naprawa FACE ID iPhone 11

Naprawa FACE ID iPhone 11
450 zł
-

Na czym polega profesjonalna naprawa FACE ID w iPhonie 11?

Naprawa FACE ID w iPhonie 11 oferowana przez nasz serwis RE-OCA to dość wymagająca usługa, która wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych oraz niemałej precyzji. Przed rozpoczęciem prac serwisowych niezbędna jest kompleksowa diagnostyka. Na podstawie szczegółowej weryfikacji możemy ocenić, jakie są przyczyny problemów z rozpoznawaniem twarzy przez telefon oraz w jaki sposób można je rozwiązać. Usterki związane z poprawnym działaniem FACE ID skupiają się na bardzo specyficznych układach, a ich serwisowanie zwykle wymaga lutowania.

Specyfika usterek

FACE ID jest złożoną technologią, która bazuje na biometrycznym zabezpieczaniu dostępu do smartfona. System ten opiera się na elementach biorących udział w projekcji oraz rozpoznawaniu cech użytkownika, czyli modułach.
Pierwszy z nich to Dot Projector, który rozkłada na skanowaną twarz 30 tys. punktów (kropek). Polaryzowane są one przez kryształ, a następnie tworzony jest z nich model bryły przez procesor na płycie głównej.
Drugi moduł to kamera podczerwieni, która umożliwia sczytanie dopasowanych kropek. Dzięki naświetlaczowi i czujnikowi zbliżeniowemu możliwy jest ich poprawny odczyt.
System tworzy na podstawie skanu mapę twarzy, po czym porównuje ją z matrycą dodaną w czasie konfiguracji FACE ID. Elementy są ze sobą sparowane na stałe, dlatego usterka jednego wiążę się automatycznie z awarią funkcji Face ID.

Jak wyglądają prace serwisowe w ramach naprawy FACE ID w iPhonie 11?

Face ID w iPhonie 11 zostaje najczęściej uszkodzone na skutek zalania telefonu lub jego silnego upadku. W przypadku zalania wystarczy, aby kropelka wody dostała przez siateczkę głośnika. Powstaje wówczas zwarcie na łączeniu czujnika zbliżeniowego z taśmą podpiętą do płyty głównej. Inną przyczyną problemów z Face ID może być tzw. zimny lut. Producenci telefonów muszą pozbywać się ołowiu z cyny, dlatego cyna bezołowiowa używana przy produkcji telefonów podlega szybszej degradacji. Wówczas wiązanie między taśmą a sensorem na niej umieszczonym jest coraz słabsze. Podczas pracy mechanicznej cyna stopniowo się utlenia, degradując połączenie do tego stopnia, że staje się ono całkowicie niestabilne. Czasami zdarza się, że Face ID jest uszkodzone po naprawie w innym serwisie, wówczas jest to mechaniczne uszkodzenie taśmy, na której znajduje się m.in. czujnik zbliżeniowy.
Naprawa Face ID w naszym serwisie polega na usunięciu zwarcia, zaprogramowaniu nowej taśmy i prawidłowym wypozycjonowaniu Dot Projectora względem kryształu. Wszystkie prace musimy przeprowadzić bardzo starannie, ponieważ nieumiejętny demontaż może doprowadzić do zerwania delikatnej taśmy. Warto pamiętać, że naprawa FACE ID nie jest wykonalna, kiedy uszkodzony jest moduł.

Nasza oferta

W serwisie RE-OCA przeprowadzamy naprawy systemu FACE ID z wykorzystaniem wyłącznie oryginalnych części Apple, co daje pewność efektywnej i skutecznej realizacji prac. Nasza usługa pozwala na przywrócenie do iPhone’a 11 funkcji rozpoznawania twarzy, która ma kluczowe znaczenie ze względów bezpieczeństwa. Usługi wykonujemy w naszej własnej hali produkcyjnej o dużej przestrzeni, a także gwarantujemy szybką i bezpośrednią realizację napraw na miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wybierz sposób naprawy

W serwisie Re-Oca oferujemy Państwu 3 wygodne warianty naprawy sprzętu.

Rezerwuj termin

Rezerwacja terminu

Zarezerwuj konkretny termin wizyty w naszym salonie. Część napraw może zostać wykonana już w ciągu godziny!

Rezerwuj termin
Rezerwuj termin

Wizyta w salonie

Przyjedź do nas i zostaw swój sprzęt do naprawy. Jeśli będzie to możliwe, naprawę wykonamy na miejscu od ręki.

Sprawdź nasz adres
Rezerwuj termin

Bezpłatna wysyłka kurierem

Zamów bezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie sprzęt do naprawy. Po naprawie wyślemy go do Ciebie ubezpieczoną przesyłką.

Zamów kuriera za darmo

Jesteś właścicielem serwisu? Sprawdź naszą ofertę dla firm!