Wymiana oczka aparatu Apple iPhone 11

Wymiana szkiełka w aparacie iPhone 11 jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku jego pęknięcia, rozbicia lub skruszenia. Skorzystanie z naszej usługi nie wymaga zmiany całej obudowy na nową, ponieważ zakres prac ogranicza się tylko do tego niewielkiego elementu. Szkiełko aparatu fotograficznego tego smartfonu wymieniamy w bezpiecznych warunkach i przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, co eliminuje ryzyko uszkodzenia pozostałych elementów.

Wybierz sposób naprawy
Wymiana szkiełka w aparacie w iPhone 11

Koszt usługi Wymiana oczka aparatu iPhone 11

Wymiana oczka aparatu iPhone 11
300 zł
-

Na czym polega wymiana szkiełka w aparacie iPhone’a 11?

Wymiana szkiełka w aparacie iPhone’a 11 wymaga przede wszystkim uzyskania dostępu do korpusu telefonu. W przypadku większości smartfonów Apple element ten jest bowiem standardowo wklejony w obudowę. Główną funkcją szkiełka aparatu fotograficznego jest zabezpieczenie obiektywu. W modelach iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max występują aż trzy obiektywy, a każdy posiada własne szkło. Z tego względu usługa zawsze przeprowadzana jest adekwatnie do zakresu uszkodzeń.

Istota bezpieczeństwa

Sama procedura wymiany szkiełka wymaga sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia wszystkich czynności. Na początek iPhone 11 musi zostać otwarty, celem wyjęcia kamery z korpusu. W ten sposób możemy ochronić delikatną optykę aparatu przed ewentualnym uszkodzeniem podczas demontażu zbitego szkiełka. W wielu przypadkach jego naruszenie prowadzi do wytworzenia się nieszczelności, a skruszone mikroelementy szkła mogą przedostawać się do wnętrza smartfonu oraz wpadać na obiektyw. Kamera w iPhone 11 dysponuje systemem mechanicznej stabilizacji obrazu, dlatego drobinki łatwo naruszają jego strukturę. Tak uszkodzony aparat może mieć trudności ze złapaniem ostrości, przez co również może wymagać wymiany. Jeżeli jednak zabezpieczenie aparatu jest nieznacznie pęknięte i drobinki szkła nie przedostają się do wnętrza telefonu, usługa ogranicza się do założenia nowego szkiełka.

Procedura serwisowa

Po otwarciu telefonu oraz odpięciu baterii i taśm demontujemy wyświetlacz oraz tylny aparat. Bardzo ważnym etapem prac jest oczyszczenie pierścienia obiektywu z pozostałości kleju i szkła, a następnie jego odtłuszczenie w celu zapewnienia optymalnego przylgnięcia nowego szkiełka. Uzyskane połączenie będzie dzięki temu odpowiednio szczelne, a praca samej kamery w pełni poprawna. Do istotnych etapów należy też dobór właściwego szkiełka do aparatu. Poszczególne kamery w modelu iPhone 11 charakteryzują się innym kątem widzenia, przez co element musi być prawidłowo dopasowany pod względem szerokości. Nowe szkiełko aparatu jest następnie wklejanie, co przeprowadzamy w czystym pomieszczeniu clean room z zachowaniem sterylnych warunków i kontroli dostępu. Po zakończeniu prac nie są widoczne żadne ślady. Kiedy szkiełko jest już zamocowane, możemy ponownie zainstalować kamerę. Na koniec wykonujemy odpowiednie testy i zamykamy obudowę urządzenia. Zapraszamy do skorzystania z oferty RE-OCA.

Wybierz sposób naprawy

W serwisie Re-Oca oferujemy Państwu 3 wygodne warianty naprawy sprzętu.

Rezerwuj termin

Rezerwacja terminu

Zarezerwuj konkretny termin wizyty w naszym salonie. Część napraw może zostać wykonana już w ciągu godziny!

Rezerwuj termin
Rezerwuj termin

Wizyta w salonie

Przyjedź do nas i zostaw swój sprzęt do naprawy. Jeśli będzie to możliwe, naprawę wykonamy na miejscu od ręki.

Sprawdź nasz adres
Rezerwuj termin

Bezpłatna wysyłka kurierem

Zamów bezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie sprzęt do naprawy. Po naprawie wyślemy go do Ciebie ubezpieczoną przesyłką.

Zamów kuriera za darmo

Jesteś właścicielem serwisu? Sprawdź naszą ofertę dla firm!