Wymiana przycisku głośności Apple iPhone 11

Wymiana przycisku głośności w iPhonie 11 jest niezbędna, kiedy występują problemy z kontrolą dźwięku w tym smartfonie. Element ten odpowiada również za spełnianie wielu innych funkcji w telefonie, dlatego wszelkie usterki mogą wywołać sporo trudności z ich szybkim i łatwym dostępem do urządzenia. Przycisk głośności poddawany jest częstej eksploatacji, przez co ulega stopniowemu zużyciu i stosunkowo łatwo go uszkodzić.

Wybierz sposób naprawy
Wymiana przycisku głośności w iPhone 11

Koszt usługi Wymiana przycisku głośności iPhone 11

Wymiana przycisku głośności iPhone 11
300 zł
-

Kiedy potrzebna będzie wymiana przycisku głośności w iPhonie 11?

Wymiana przycisku głośności w iPhonie 11 często zamawiana jest w sytuacji, gdy telefon traci możliwość kontrolowania dźwięku płynącego z głośników. Usterka ta należy do najbardziej uciążliwych, ponieważ jedynym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z ustawień audio poprzez dotyk. Telefon może nie reagować na polecenia, uniemożliwiać wprowadzenie w tryb cichy lub zmieniać poziom głośności wbrew woli użytkownika.

Wytrzymałość przycisku głośności sięga nawet kilkuset tysięcy naciśnięć, jednak wieloletnie korzystanie z urządzenia stopniowo przybliża użytkownika do osiągnięcia wartości granicznej. Po jej przekroczeniu wystąpienie usterki staje się dużo bardziej prawdopodobne, a jedynym optymalnym rozwiązaniem jest wówczas wymiana.

Przyczyny problemu

Smartfony są obecnie coraz bardziej minimalistyczne i pozbawiane przycisków fizycznych, a większość podstawowych działań wywoływanych jest za pomocą ekranu dotykowego. W iPhonie 11 przycisk głośności spełnia jednak wiele istotnych funkcji. Jego podatność na zużycie zwiększa się w przypadku nagromadzenia zabrudzeń wokół niego. Nierzadko przyczyną problemu są inne uszkodzenia telefonu, spowodowane chociażby kontaktem z wodą czy upadkiem z dużej wysokości. Do usterek może też prowadzić korzystanie z niewłaściwie dobranego etui, którego obudowa zbyt mocno przywiera do telefonu i stopniowo osłabia mechanizm przycisku. W większości przypadków usterki tego elementu nie są powiązane z głośnikiem rozmów, dlatego usługa ogranicza się do wymiany tylko jednego komponentu. Należy też pamiętać, że nieaktualna wersja iOS może prowadzić do zablokowania fizycznej kontroli głośności. W takim przypadku konieczna będzie aktualizacja systemu.

Wymiana przycisku głośności w iPhonie 11 w serwisie RE-OCA

W naszym serwisie wymianę przycisku głośności w iPhonie 11 rozpoczynamy od otwarcia telefonu. Proces ten wymaga odpięcia baterii oraz taśmy, a także zdemontowania aparatu oraz płyty głównej iPhone’a. Kluczowym etapem jest usunięcie niedziałającego przycisku, a następnie założenie nowego. W RE-OCA wszystkie prace wykonujemy przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi, co daje gwarancję uzyskania szybkiego dostępu do wnętrza telefonu oraz przeprowadzenia profesjonalnej wymiany. Zapraszamy do kontaktu i zlecenia usługi wymiany w naszej firmie RE-OCA.

Wybierz sposób naprawy

W serwisie Re-Oca oferujemy Państwu 3 wygodne warianty naprawy sprzętu.

Rezerwuj termin

Rezerwacja terminu

Zarezerwuj konkretny termin wizyty w naszym salonie. Część napraw może zostać wykonana już w ciągu godziny!

Rezerwuj termin
Rezerwuj termin

Wizyta w salonie

Przyjedź do nas i zostaw swój sprzęt do naprawy. Jeśli będzie to możliwe, naprawę wykonamy na miejscu od ręki.

Sprawdź nasz adres
Rezerwuj termin

Bezpłatna wysyłka kurierem

Zamów bezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie sprzęt do naprawy. Po naprawie wyślemy go do Ciebie ubezpieczoną przesyłką.

Zamów kuriera za darmo

Jesteś właścicielem serwisu? Sprawdź naszą ofertę dla firm!