Nasz serwis iPhone Apple Samsung specjalizuje się w regeneracji wyświetlaczy, a więc wymianie zbitej szybki wyświetlaczy. Usługę tą możemy zrealizować pod pewnymi warunkami. Kiedy możemy zrealizować naprawę regeneracji wyświetlacza? Na czym dokładnie ona polega? Zapraszamy do lektury poniższej

Spis treści

  • Kiedy możemy wymienić zbitą szybkę?
  • Na czym polega naprawa wymiany zbitej szybki?
  • Regeneracja wyświetlacza – jak pracujemy w RE-OCA?

Kiedy możemy wymienić zbitą szybkę?

Wymiana zbitej szybki to jedna z najczęstszych usterek, która przytrafia się naszym smartfonom. W naszym serwisie Apple i Samsung jest to zdecydowanie jedna z najczęściej realizowanych napraw. Niestety czasami wystarczy jeden upadek naszego telefonu, aby na szybie wyświetlacza pojawił się przysłowiowy „pajączek”, a więc pękniecie szkła.

Efektem takiego upadku oprócz zbicia szybki może być również uszkodzenie matrycy wyświetlacza. W takim przypadku na wyświetlaczu mogą pojawić się: 1) rozlania matrycy w postaci czarnych plam, 2) uszkodzenia matrycy w postaci pionowych lub poziomych pasów, 3) uszkodzenia matrycy tzw. martwe piksele (z ang. dead pixels), czyli uszkodzenia pikseli na matrycy wyświetlacza. Niestety w żadnym z powyższych przypadków uszkodzenia matrycy nie możemy zrealizować usługi wymiany zbitej szybki. Wówczas proponujemy wymianę wyświetlacza.

Czyli podsumujmy to co powyżej, ale w drugą stronę. Naprawę wymiany zbitej szybki możemy zrealizować, jeśli Twój wyświetlacz NIE posiada:

  • żadnych rozlań matrycy (np. w postaci pojedynczych plam lub całkowitego rozlania – wyświetlacz jest czarny i nie włącza się
  • żadnych pasów,
  • martwych pikseli.

A na czym polega wymiana dotyku?

Zdarzają się sytuacje, kiedy uszkodzona jest warstwa dotykowa wyświetlacza, przez co dotyk nie działa poprawnie na części lub całej powierzchni matrycy wyświetlacza. I wcale nie musi być wówczas zbita szybka. W wyświetlaczach marki Samsung, jeśli dotyk nie działa prawidłowo, będziemy wymieniali cały wyświetlacz.

Inaczej wygląda sprawa z wyświetlaczami marki Apple. Większość serwisów oferuje wymianę zbitej szybki wraz z warstwą dotykową wyświetlacza (pisząc o takiej naprawie po prostu wymiana zbitej szybki). W naszym serwisie wymiany warstwy dotykowej dokonujemy, jeśli jest to konieczne. Jeśli wyświetlacz ma zbitą szybkę, ale warstwa dotykowa działa poprawnie, podejmujemy próbę wymiany samej zbitej szybki ograniczając w ten sposób koszty naprawy. Wymiana jedynie zbitej szybki bez warstwy dotykowej jest jednak bardzo specjalistyczną naprawą, do wykonania której wymagane jest duże doświadczenie. Powodzenie naprawy w dużym stopniu zależy od umiejętności technika, jednak już w trakcie separacji, a więc zdejmowania szyby może dojść do uszkodzenia warstwy dotykowej.

Aby wymienić zbitą szybkę, dotyk powinien działać prawidłowo w modelach do iPhone 8 plus. W przypadku modeli wyższych, czyli od iPhone X w górę, możemy wykonać wymianę zbitej szybki razem z dotykiem.

Na czym polega wymiana zbitej szybki?

Jeśli wiemy już, że nasz smartfon potrzebuje wymiany zbitej szybki i „kwalifikuje się do takiego leczenia” 😉 możemy oddać go w ręce doświadczonych techników z serwisu RE-OCA.

Cały proces wymiany zbitej szybki rozpoczynamy od dokładnego testu przekazanego do naprawy urządzenia. Sprawdzamy wszystkie funkcjonalności Twojego smarftona. Jeśli wszystko działa poprawnie przystępujemy do demontażu wyświetlacza i rozpoczynamy naprawę.

Na początku musimy pozbyć się zbitego szkła z matrycy wyświetlacza. W przypadku nowszych modeli iPhone rozpoczynamy od separacji ramki wyświetlacza, która łączy matrycę z obudową telefonu. Zbitą szybkę odseparowujemy na separatorze, w większości przypadków na ciepło. Po tym etapie sprawdzamy, czy odseparowany wyświetlacz działa poprawnie.

Następnie czyścimy powierzchnię wyświetlacza z resztek kleju. Przygotowujemy matrycę wyświetlacza, aby w kolejnych krokach zamontować nową szybę. Po jej zamontowaniu na wyczyszczoną matrycę wyświetlacza dokonujemy dokładnych testów poprawności wyświetlania obrazu oraz działania dotyku.

W modelach wyświetlaczy od iPhone X w górę kolejnym etapem jest sklejenie wyświetlacza z ramką. Na koniec dokonujemy testów działania wyświetlacza i zregenerowany wyświetlacz montujemy do obudowy smartfonu.

Cały proces w tych kilku zdaniach wydaje się prosty, prawda? W RE-OCA mamy na to jednak specjalną recepturę.

Regeneracja wyświetlacza – jak pracujemy w RE-OCA?

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w regeneracji wyświetlaczy. Przez te lata kluczowe było dla nas doprowadzenie całego procesu do perfekcji. Jeśli pracujesz w naszej branży to na pewno wiesz, jakie są największe wyzwania dla osób regenerujących wyświetlacze: pyłki na powierzchni zregenerowanego ekranu, odchodzenie ramki od wyświetlacza oraz reklamacje spowodowane wysokimi wymaganiami osób kupujących zregenerowane ekrany.

Te problemy dotyczyły również naszą firmę. Co zrobiliśmy żeby pozbyć się pyłków? Jak rozwiązaliśmy problem odchodzenia ramki od matrycy wyświetlacza?

Cleanroom – to tutaj nakładamy nowe szybki

Laminację, w więc nałożenie nowej szybki na odseparowany i wyczyszczony wyświetlacz dokonujemy w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu czystym clean room. Dzięki temu mamy pełną kontrolę warunków, w jakich dokonujemy tej naprawy.

Pomieszczenie cleanroom zostało tak zaprojektowane, aby ograniczyć ryzyko występowania pyłków na zregenerowanej powierzchni wyświetlacza. Korzystamy z profesjonalnych systemów monitorujących natężenie powietrza pyłkami. Ponadto, powietrze filtrowane jest przez specjalny system. Powierzchnie ścian i podłóg w cleanroom to system zapobiegający osadzaniu się pyłków.

Technik przystępując do naprawy musi być odpowiednio przygotowany. Specjalny antystatyczny ubiór oraz uważność i przestrzeganie procedur napraw to kluczowe warunki powodzenia naprawy. Dzięki temu uzyskujemy jakość napraw na najwyższym poziomie, a zregenerowane wyświetlacze to produkt wolny od wad, na który udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.

Automatyczne klejenie ramki i regularnie wykonywane testy

Jednym z ostatnich etapów regeneracji wyświetlaczy jest klejenie ramki wyświetlaczy do matrycy. Ten ostatni etap ma miejsce w wyświetlaczach iPhone od modelu iPhone X w górę. W naszym serwisie Apple dokonujemy klejenia automatycznego ramki do wyświetlacza, co przynosi naprawdę wspaniałe efekty. Ramka doskonale przylega do powierzchni klejenia i co najważniejsze, nie odchodzi w późniejszym czasie.

Używany przez nas klej to wyrób światowego producenta, więc o jakość tego etapu naprawy jesteśmy spokojni. Wysoką jakość klejenia potwierdzają testy, które regularnie wykonujemy, ale to już materiał na oddzielny artykuł, który niebawem pojawi się na naszej stronie.

Na tych kilku stronach chcieliśmy pokazać w jaki sposób dokonujemy naprawy wymiany zbitej szybki, a więc regeneracji wyświetlaczy. Swoją ofertę kierujemy zarówno do wymagających klientów indywidualnych, zachęcamy do skorzystania z usługi darmowego odbioru urządzenia do naprawy tutaj. Zachęcamy do kontaktu przez formularz kontaktowy również 1)  firmy, oferujące sprzęt swoim pracownikom, 2) ubezpieczalnie, 3) serwisy potrzebujące wsparcia w zakresie napraw wyświetlaczy.

Warto wspomnieć na koniec, że takie naprawy jak wymiana zbitej szybki, wykonują jedynie nieautoryzowane serwisy. Korzyści z tej naprawy dla użytkownika jest bardzo dużo, a najważniejsze z nich to:

  • zachowanie oryginalnej matrycy wyświetlacza,
  • ograniczenie kosztów naprawy w porównaniu do wymiany całego wyświetlacza,
  • działanie proekologiczne, dzięki czemu mamy realny wpływ na ilość wytwarzanych elektrośmieci.

Gotowy na wymianę zbitej szybki w swoim smartfonie, AppleWatch, Samsung, iPad…? Zamów darmowego kuriera tutaj i napraw bez wychodzenia z domu!